رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سبک انگاری مصیبت غیبت
1 اردیبهشت 1402
مشکل ما سبک انگاری مصیبت غیبت است. مشکل ما عدم درک درست فاجعه غیبت است. ما همچون اقوام هلاک شده گذشته به ساده انگاری مبتلا شده و سهل می شماریم این دوران را و عادی می دانیم گذر ایام را، غافل از اینکه بایستی دنبال راه نجاتی باشیم از این غرقاب .
متن کامل را بخوانید

کانون برهان » درباره کانون

مقدمه: حمد و سپاس خدای را که معرفت خویش را ارزانی بندگانش نمود تا او را بشناسند و افتخار عبودیت به ساحت قدسیش را اعطاء نمود تا بسوی او تقرب جویند. و شکر بی پایان خدای را که خود رب بندگانش گشت و راه هدایت را بر آنها با حجج باطنی و ظاهری نمایاند و هیچ قومی را خالی از فرستاده و هادی خویش واننهاد. و منت خدای را که بنیان وصایت نبوی را برای تبیین و تداوم دین بنا نموده و آن را به علم و عصمت آراست.


و سلام و درود بر پیامبر خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم) و نقباء دوازده گانه اش.
و چنین است که به قصد انجام تکلیف و وظیفه، اتفاق داشته ها و پرداخت زکات آموخته ها و نشاندار کردن خود به صاحبمان جهت غلامی و خدمتگزاری قدم در عرصه ای می نهیم که امید است با لطف و عنایات الهی و تبعیت از کلام جاودانه اش و راهبری حضرات معصومین (علیه السلام) از خطا و لغزش و انحراف به دور بوده و منتهی به خیر و سعادت دنیا و عاقبت گردد.


معرفی: کانون فرهنگی مردمی برهــان موسسه ای است فرهنگی-مذهبی که به تاریخ اول محرم الحرام سال 1430 هجری قمری (برابر با 9 دیماه سال 1387 هجری شمسی) افتتاح و به شماره 301010052 در سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی (بخش کانونها و نهادهای فرهنگی مردمی) به ثبت رسیده است.


اهداف: اهداف کانون به صورت کلی عبارتند از: 1) تبلیغ، معرفی و آموزش معارف ناب دینی. 2) مقابله صحیح، مدون، مستند و به دور از تعصب به شیوه های گوناگون دینی با شبهات و فرقه های ضاله و دشمنان فکری و فرهنگی دین. 3) ایجاد بسترهای فرهنگی سالم برای رنگین شدن عقاید و اعمال فردی و اجتماعی به صبغه الهی. 4) فراهم سازی زمینه های ظهور آخرین خلیفه الهی مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با عنایت به: اصل اصلاح جزء، پایه اصلاح کل. 5) ارائه خدمات جانبی به نخبگان عرصه علم و عمل.


چشم انداز: کانون فرهنگی مردمی برهان در جهت نیل به اهداف، با استفاده از تواناییهای اعضاء و همکاران خویش، اقدام به برگزاری طرحهای متنوع بلند مدت و کوتاه مدت در سطح جامعه مخاطبین خود نموده و در نظر دارد با استفاده از توان نیروهای متعهد و خادم اهل بیت (علیهم السلام) عرق خدمت بر جبین نشانده و از کم کاری در عرصه ادای اجر نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بر حذر باشد.

انوع عضویت: کانون دارای سه نوع عضو به شرح زیر می باشد:

 

ردیف  عنوان عضو لازمه عضویت اعتبار امتیاز
1 افتخاری تکمیل فرم ثبت نام 2 سال افراد صاحب اولویت در برنامه های کانون
2 موقت رسیدن به امتیاز حد نصاب
در عضویت افتخاری 
3 سال افراد صاحب اولیوت در انجام وظیفه در
سمتهای اجرایی کانون
3 دائم رسیدن به امتیاز حد نصاب
در عضویت موقت
حداقل 5 سال افراد صاحب اولویت در انجام وظیفه در
سمتهای مدیریتی کانون
مشاورین درجه اول کانون