رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سال بهت انگیز کرونایی در حال اتمام است
23 اسفند 1399
سال بهت انگیز کرونایی در حال اتمام است.سالی که تمامی فعالین فرهنگی را در شوک فرو برده و فعالیت های فرهنگی مذهبی را به اغما برد.سالی که ماهها طول کشید تا یادبگیریم که چگونه بایستی در فضای غیرحضوری و فضایی مملو از ترس و محدودیت فعالیت کرده و وظایف تبلیغی خویش را عملیاتی نماییم.آن بلایی که کرونا برسر فضای فرهنگی و مذهبی کشور آورد،به این زودی ها جبران نشده و سالها طول خواهد کشید تا به نقطه آغازین کرونا بازگردیم. مثال در باب این ادعا بسیار است و اما هدف دلسردکردن جامعه فرهنگی با بیان این مثال ها نیست.
متن کامل را بخوانید

کانون برهان » درباره کانون

مقدمه: حمد و سپاس خدای را که معرفت خویش را ارزانی بندگانش نمود تا او را بشناسند و افتخار عبودیت به ساحت قدسیش را اعطاء نمود تا بسوی او تقرب جویند. و شکر بی پایان خدای را که خود رب بندگانش گشت و راه هدایت را بر آنها با حجج باطنی و ظاهری نمایاند و هیچ قومی را خالی از فرستاده و هادی خویش واننهاد. و منت خدای را که بنیان وصایت نبوی را برای تبیین و تداوم دین بنا نموده و آن را به علم و عصمت آراست.


و سلام و درود بر پیامبر خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم) و نقباء دوازده گانه اش.
و چنین است که به قصد انجام تکلیف و وظیفه، اتفاق داشته ها و پرداخت زکات آموخته ها و نشاندار کردن خود به صاحبمان جهت غلامی و خدمتگزاری قدم در عرصه ای می نهیم که امید است با لطف و عنایات الهی و تبعیت از کلام جاودانه اش و راهبری حضرات معصومین (علیه السلام) از خطا و لغزش و انحراف به دور بوده و منتهی به خیر و سعادت دنیا و عاقبت گردد.


معرفی: کانون فرهنگی مردمی برهــان موسسه ای است فرهنگی-مذهبی که به تاریخ اول محرم الحرام سال 1430 هجری قمری (برابر با 9 دیماه سال 1387 هجری شمسی) افتتاح و به شماره 301010052 در سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی (بخش کانونها و نهادهای فرهنگی مردمی) به ثبت رسیده است.


اهداف: اهداف کانون به صورت کلی عبارتند از: 1) تبلیغ، معرفی و آموزش معارف ناب دینی. 2) مقابله صحیح، مدون، مستند و به دور از تعصب به شیوه های گوناگون دینی با شبهات و فرقه های ضاله و دشمنان فکری و فرهنگی دین. 3) ایجاد بسترهای فرهنگی سالم برای رنگین شدن عقاید و اعمال فردی و اجتماعی به صبغه الهی. 4) فراهم سازی زمینه های ظهور آخرین خلیفه الهی مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با عنایت به: اصل اصلاح جزء، پایه اصلاح کل. 5) ارائه خدمات جانبی به نخبگان عرصه علم و عمل.


چشم انداز: کانون فرهنگی مردمی برهان در جهت نیل به اهداف، با استفاده از تواناییهای اعضاء و همکاران خویش، اقدام به برگزاری طرحهای متنوع بلند مدت و کوتاه مدت در سطح جامعه مخاطبین خود نموده و در نظر دارد با استفاده از توان نیروهای متعهد و خادم اهل بیت (علیهم السلام) عرق خدمت بر جبین نشانده و از کم کاری در عرصه ادای اجر نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بر حذر باشد.

انوع عضویت: کانون دارای سه نوع عضو به شرح زیر می باشد:

 

ردیف  عنوان عضو لازمه عضویت اعتبار امتیاز
1 افتخاری تکمیل فرم ثبت نام 2 سال افراد صاحب اولویت در برنامه های کانون
2 موقت رسیدن به امتیاز حد نصاب
در عضویت افتخاری 
3 سال افراد صاحب اولیوت در انجام وظیفه در
سمتهای اجرایی کانون
3 دائم رسیدن به امتیاز حد نصاب
در عضویت موقت
حداقل 5 سال افراد صاحب اولویت در انجام وظیفه در
سمتهای مدیریتی کانون
مشاورین درجه اول کانون