رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سخن مدیر
20 بهمن 1398
حلقه مفقوده آموزش معارف دینی در جامعه،آموزش این معارف به گروه سنی نوجوان می باشد. این فقدان در خانواده ها با کنارکشیدن والدین از صحنه آموزش و رفع مسئولیت از خود نمودیافته و در فضای آموزشی کشور نیز با عدم به روزرسانی اطلاعات مربیان مربوطه و استفاده از نیروهایی که تایم مطالعاتی آنها کمتر از دانش آموزان است،کاملا آشکارمی باشد.از سوی دیگر مبلیغین مذهبی در سطح محلات از ارتباط با نوجوانان به خاطر تعدد سوالات و یا عدم استعداد در برقرار ارتباط گریزان بوده و سایر مجالس مذهبی موجود نیز راهی غیر از افزایش شعور را درپیش گرفته اند.متن کامل را بخوانید

کانون برهان » همایش بهاییت


به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام روزبهانی دبیر همایش ملی «بهائیت؛ 200 سال خشونت، خیانت و انحراف» و مدیر گروه نقد فرق انحرافی قطب تعمیق باور دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در نشست خبری این همایش با اشاره به اینکه فرقه ضاله بهائیت سال 2019 را به عنوان دویستمین سالگرد تولد علی محمد شیرازی باب را به عنوان سال توجه به بهائیت نامگذاری کرده است، اظهار داشت: تولیدات زیادی از جمله فیلم سینمایی تحت عنوان «دروازه» یا «باب» را عرضه کرده تا وجهه خود را در جامعه اصلاح کند.

مدیر گروه نقد فرق انحرافی قطب تعمیق باور دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، با بیان اینکه در این همایشات از اساتیدمختلف با گرایشات مختلفی در نقد بهائیت استفاده شده است، گفت: حتی از سراسر دنیا که زمانی عضو فرقه بهائیت بودند و امروز به نقد بهائیت می‌پردازند، استفاده شده است.

وی با اشاره به اینکه علی محمد باب سه سال از دوره 6 ساله ترویج بهائیت را در این استان بوده است، خاطر نشان کرد: او در این استان توبه نامه نوشته و محاکمه شده و به دار آویخته شده است.

دبیر همایش ملی «بهائیت؛ 200 سال خشونت، خیانت و انحراف» ادامه داد: در شهرهای اصفهان، شیراز، بوشهر و... به دلیل ارتباط با بهائیت انتخاب شده و همایش‌های تبیینی برگزار می‌شود که همایش جمع بندی نهایی در شیراز برگزار خواهد شد، ضمن اینکه بنا داریم در سال 2021 میلادی به عنوان سالگرد مرگ عباس افندی بهائیت را برگزار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بهائیت دین و مذهب نیست و فقط فرقه‌ای برای اغفال جامعه است، ابراز داشت: می‌خواهیم خشونت، خیان و انحراف این فرقه ضاله را به جامعه جهانی معرفی کنیم چراکه بهائیت تمدن ساز و تجدد خواه نیست و یک جریان قرون وسطایی است که آموزه‌هایی جز داعش ندارد. در کتب بهائیت از زبان عبدالبهاء فرزند باب آمده است که «در یوم ظهور حضرت اعلاء، منطوق بیان، هدم بقاع و مساجد و حرق کتب و قتل الا من آمن و صدق» بود که هر که به ما ایمان نیاورد می‌کشیم که این منطق، عین داعش بوده است.

وی فرقه ضاله بهائیت را یک جریان خشونت طلب به تمام معنا دانست که 200 سال خشونت، خیانت و انحراف را در تاریخ خود به ثبت رسانده است، ابراز داشت: تلاش بهائیت برای صلح و رأفت، بر اساس کتب خودشان، دروغ محض است. در همین کتب و منابع خودشان قتل و کشتار و جنایت علیه بشریت موج می زند.

حجت الاسلام روزبهانی با اشاره به اینکه حیفای اسرائیل یکی از جاهایی است که این فرقه زیارتگاه دارد، ادامه داد: تاریخ اینها خیانت به مردم ایران و دنیا است و در این همایش تبیینی تقابل با بهائیت را نشان می‌دهیم. اکنون بهائیت در کل جهان در حال تبلیغ هستند و حتی در کشورهایی که در سازمان ملل ثبت نشده حضور دارند و پست و مقام با پشتوانه استعمار پیر، انگلیس به دست آورده‌اند.

حجت الاسلام حسن شعبانی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی هم در این نشست، برگزاری همایش‌هایی همچون «بهائیت؛ 200 سال خشونت، خیانت و انحراف» را در عرصه فرهنگی، صیانت از فرهنگ اسلام ناب عنوان کرد و گفت: همایش‌های مقدماتی در اصفهان، تبریز، بوشهر و... برگزار شده و همایش پایانی در شیراز برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این همایش‌ها علاوه بر بعد علمی، سعی می‌کنیم حافظه تاریخی ملت ایران با دستکاری منحرف نشود و موظفیم این حافظه تاریخی را در مسیر درست هدایت کنیم و اجازه ندهیم ذهن جوانان ما را مخدوش و آلوده کنند.

حجت الاسلام شعبانی، با تاکید بر اینکه تشکل‌های مردمی به اطلاعات روز نیاز دارند ابراز داشت: در صف جنگ نرم با دشمن، باید جوانان و نهادهای مردمی ما به ابزار روز مسلح شوند تا با این اطلاعات به روز باشند.پوشش خبری خبرگزاری‌ها:

- خبرگزاری رسا - همایش بهائیت با ۲۰۰ سال خشونت، خیانت و انحراف در تبریز برگزار می شود
- خبرگزاری الکوثر
- مهرنیوز - برگزاری همایش ۲۰۰ سال خشونت و خیانت و خرافه گرایی در تبریز
- مهرنیوز - بهائیت جریان خشونت گراست / ۴۰ عنوان مقاله به همایش رسیده است
- مهرنیوز - ضرورت حفظ هویت و فرهنگ ملت‌ها/ تلاش بهاییت برای ضربه زدن به اسلام
- شبستان - پیش همایش نقد بهائیت در تبریز برگزار می شود
- اعصر تبریز - کثر دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر بهائی بودند
- فارس - اکثر دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر بهائی بودند
- مهرنیوز - ضرورت حفظ هویت و فرهنگ ملت‌ها/ تلاش بهاییت برای ضربه زدن به اسلام
- سازمان تبلیغات اسلامی - ضرورت حفظ هویت و فرهنگ ملت‌ها/ تلاش بهاییت برای ضربه زدن به اسلام
- خبرگزاری حوزه - پیش همایش نقد بهائیت در تبریز برگزار می شود
- تبریز بیدار - گزارش تصویری همایش «بهائیت، ۲۰۰ سال خشونت و خرافه» در تبریز
- باشگاه خبرنگاران جوان - برگزاری همایش بهائیت، خشونت، خیانت و خرافه فرقه‌ای در تبریز
- سازمان تبلیغات اسلامی - گزارش تصویری برگزاری همایش بهائیت۲۰۰ سال خشونت،خیانت،و خرافه فرقه ای در تبریز