رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سخن مدیر: فاطمیه ۱۴۴۰
6 بهمن 1397
کانون برهان از روز تاسیس خود دو مناسبت غدیر و فاطمیه را به صورت ویژه ای پاس داشته است . غدیر نمایه تکمیل دین است و فاطمیه چراغ راه دینداری . تاریخ مملو از تلاش ها و زحمات فراوان آشکار و پنهانی است که برای ماندگاری این دو رویداد بزرگ اعتقادی از طرف محبین اهل بیت(ع) انجام شده اند و بر هر شیعه و محب اهل بیت(ع) فرض است که عزم را جزم نموده و گام در راه خدمت به اهل بیت (ع) با محوریت این دو مناسبت نهد . کانون نیز سعی می کند جزو این مجاهدین باشد.متن کامل را بخوانید

کانون برهان » معرفی کتاب » امام رضا (ع) به روایت اهل سنت
›› امام رضا (ع) به روایت اهل سنت
1 آبان 1389 | موضوع: معرفی کتاب | 3750 بازدید | 0 دیدگاهمحمد محسن طبسی
اول 88 ، وزیری ، شومیز
372 ص ، قیمت : 50000ریال
شخصیت درخشان و دانش بی مانند امام رضا(ع)‌،‌حقیقتی است که ارباب فرق و دانشمندان اسلامی را به ستایش و مدح آن حضرت سوق داده است .در این میان نوع نگاه عالمان اهل سنت – به عنوان کسانی که به ولایت اهل بیت (ع) معتقد نیستند - ‌قابل توجه و تامل است . کتاب حاضر پژوهشی است که تلاش می کند ابعاد مختلف حیات نورانی «امام رضا (ع) به روایت اهل سنت» را در هفت دفتر «ولایت عهدی»، «کرامت»، و «زیارت» با رویکردی توصیفی – تحلیلی ترسیم نماید. این اثر با استفاده از 200 کتاب از منابع اهل سنت سامان یافته است.در منابع شیعه کتاب های فراوانی در مورد زندگی اجتماعی ،‌ علمی ،‌تاریخی ،‌و معرفتی امام رضا (ع)‌ نگاشته شده است اما اهمیت این کتاب بدین است که این مطالب از منابع اهل سنت استخراج شده است .
بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها: