رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سخن مدیر
20 بهمن 1398
حلقه مفقوده آموزش معارف دینی در جامعه،آموزش این معارف به گروه سنی نوجوان می باشد. این فقدان در خانواده ها با کنارکشیدن والدین از صحنه آموزش و رفع مسئولیت از خود نمودیافته و در فضای آموزشی کشور نیز با عدم به روزرسانی اطلاعات مربیان مربوطه و استفاده از نیروهایی که تایم مطالعاتی آنها کمتر از دانش آموزان است،کاملا آشکارمی باشد.از سوی دیگر مبلیغین مذهبی در سطح محلات از ارتباط با نوجوانان به خاطر تعدد سوالات و یا عدم استعداد در برقرار ارتباط گریزان بوده و سایر مجالس مذهبی موجود نیز راهی غیر از افزایش شعور را درپیش گرفته اند.متن کامل را بخوانید

کانون برهان » معرفی کتاب » ژرفای غدیر
›› ژرفای غدیر
28 آبان 1389 | موضوع: معرفی کتاب | 3829 بازدید | 0 دیدگاهمحمد باقر انصاری
هفتم ، 88 ، رقعی، شومیز
224 ص، قیمت 30000 تومان

ریشه یابی اعتقادی تاریخی غدیر با تحلیلی نو در ابعاد مختلف واقعه غدیر برای نسل جدید، روش متفاوت این کتاب با دیگر کتاب ها در موضوع تحلیل غدیر است. ابعاد تاریخی غدیر، برنامه های سه روزه پیامبر (ص)، ظرافت های این مراسم، پرده برداری و تحلیل نقشه های دشمنان و موشکافی تحرکات آنان بر ضد ولایت، بخش هایی از این کتاب است. نویسنده بر این باور است که تمام دستورات پیامبر (ص) و تمامی فرمایشات ایشان و امور اجرا شده در تثبیت نظام ولایت علی (ع) و جلوگیری از به ثمر نشستن توطئه منافقان در غدیر و آینده اسلام، نشان دهنده اهمیت این واقعه در زنده نگه داشتن اسلام است. بخش پایانی کتاب در برگیرنده فرمایشاتی از امیرالمومنین (ع) درباره غدیر در قالب استدلال، احتجاج و ارث است.مطالعه این کتاب تفکر انسان را به لایه های تو در تو و ژرفای این واقعه تاریخی- عقیدتی اسلام وارد می کند.
بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها: