رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سخن مدیر: فاطمیه ۱۴۴۰
6 بهمن 1397
کانون برهان از روز تاسیس خود دو مناسبت غدیر و فاطمیه را به صورت ویژه ای پاس داشته است . غدیر نمایه تکمیل دین است و فاطمیه چراغ راه دینداری . تاریخ مملو از تلاش ها و زحمات فراوان آشکار و پنهانی است که برای ماندگاری این دو رویداد بزرگ اعتقادی از طرف محبین اهل بیت(ع) انجام شده اند و بر هر شیعه و محب اهل بیت(ع) فرض است که عزم را جزم نموده و گام در راه خدمت به اهل بیت (ع) با محوریت این دو مناسبت نهد . کانون نیز سعی می کند جزو این مجاهدین باشد.متن کامل را بخوانید

کانون برهان » معرفی کتاب » منتهى الامال بخش زندگى و مقتل امام حسین (ع)
›› منتهى الامال بخش زندگى و مقتل امام حسین (ع)
16 آذر 1389 | موضوع: معرفی کتاب | 3542 بازدید | 0 دیدگاهشیخ عباس قمى
مصحح : ناصر باقرى بید هندى
اول 89 / وزیرى / سلفون
448 ص / 70000 ریال

کتاب حاضر بخش زندگی امام حسین (ع) تا بعد از واقعة عاشورا از کتاب « منتهی الامال » شیخ عباس قمی است ، این کتاب از منابع مهم تاریخی شیعه در معرفی معصومین (ع) و تاریخ زندگی و شهادت آنان است . کتاب حاضر به لحاظ استفادة جداگانه مخاطبین از جمله مبلغان در ایام محرم و حمل و نقل سادة آن ، از متن کتاب اصلی بدون تغییر و کم و کاست آورده شده و در یک مجلد چاپ و منتشر شده است . فصل آغازین کتاب در مورد ولادت و فضایل آن حضرت است ، فصل بعدی به ثواب گریه بر آن حضرت و اخبار در مورد شهادتشان اختصاص دارد . فصل های بعدی کتاب تاریخ حرکت امام حسین (ع) از مدینه به مکه و سپس ورود به کربلا و شهادت آن حضرت و یارانشان با ذکر وقایع و جزئیات آن است . ادامة کتاب به وقایع بعد از شهادت امام (ع) و حرکت اسرای اهل بیت (ع) به سوی کوفه و شام تا ورود به مدینه اختصاص دارد . همة موارد با ذکر روایات و خطابه های این حرکت عظیم در کتاب حاضر ضبط شده و در پانویس ها به کتب معتبر مستند شده است .
بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها: