رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سخن مدیر
20 بهمن 1398
حلقه مفقوده آموزش معارف دینی در جامعه،آموزش این معارف به گروه سنی نوجوان می باشد. این فقدان در خانواده ها با کنارکشیدن والدین از صحنه آموزش و رفع مسئولیت از خود نمودیافته و در فضای آموزشی کشور نیز با عدم به روزرسانی اطلاعات مربیان مربوطه و استفاده از نیروهایی که تایم مطالعاتی آنها کمتر از دانش آموزان است،کاملا آشکارمی باشد.از سوی دیگر مبلیغین مذهبی در سطح محلات از ارتباط با نوجوانان به خاطر تعدد سوالات و یا عدم استعداد در برقرار ارتباط گریزان بوده و سایر مجالس مذهبی موجود نیز راهی غیر از افزایش شعور را درپیش گرفته اند.متن کامل را بخوانید

کانون برهان » معرفی کتاب » منتهى الامال بخش زندگى و مقتل امام حسین (ع)
›› منتهى الامال بخش زندگى و مقتل امام حسین (ع)
16 آذر 1389 | موضوع: معرفی کتاب | 3591 بازدید | 0 دیدگاهشیخ عباس قمى
مصحح : ناصر باقرى بید هندى
اول 89 / وزیرى / سلفون
448 ص / 70000 ریال

کتاب حاضر بخش زندگی امام حسین (ع) تا بعد از واقعة عاشورا از کتاب « منتهی الامال » شیخ عباس قمی است ، این کتاب از منابع مهم تاریخی شیعه در معرفی معصومین (ع) و تاریخ زندگی و شهادت آنان است . کتاب حاضر به لحاظ استفادة جداگانه مخاطبین از جمله مبلغان در ایام محرم و حمل و نقل سادة آن ، از متن کتاب اصلی بدون تغییر و کم و کاست آورده شده و در یک مجلد چاپ و منتشر شده است . فصل آغازین کتاب در مورد ولادت و فضایل آن حضرت است ، فصل بعدی به ثواب گریه بر آن حضرت و اخبار در مورد شهادتشان اختصاص دارد . فصل های بعدی کتاب تاریخ حرکت امام حسین (ع) از مدینه به مکه و سپس ورود به کربلا و شهادت آن حضرت و یارانشان با ذکر وقایع و جزئیات آن است . ادامة کتاب به وقایع بعد از شهادت امام (ع) و حرکت اسرای اهل بیت (ع) به سوی کوفه و شام تا ورود به مدینه اختصاص دارد . همة موارد با ذکر روایات و خطابه های این حرکت عظیم در کتاب حاضر ضبط شده و در پانویس ها به کتب معتبر مستند شده است .
بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها: