رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سخن مدیر: فاطمیه ۱۴۴۰
6 بهمن 1397
کانون برهان از روز تاسیس خود دو مناسبت غدیر و فاطمیه را به صورت ویژه ای پاس داشته است . غدیر نمایه تکمیل دین است و فاطمیه چراغ راه دینداری . تاریخ مملو از تلاش ها و زحمات فراوان آشکار و پنهانی است که برای ماندگاری این دو رویداد بزرگ اعتقادی از طرف محبین اهل بیت(ع) انجام شده اند و بر هر شیعه و محب اهل بیت(ع) فرض است که عزم را جزم نموده و گام در راه خدمت به اهل بیت (ع) با محوریت این دو مناسبت نهد . کانون نیز سعی می کند جزو این مجاهدین باشد.متن کامل را بخوانید

کانون برهان » معرفی کتاب » حدیث سلسله الذهب از دیدگاه اهل سنت
›› حدیث سلسله الذهب از دیدگاه اهل سنت
6 مهر 1391 | موضوع: معرفی کتاب | 4199 بازدید | 0 دیدگاه

حدیث سلسله الذهب از دیدگاه اهل سنت

 

محمد محسن طبسی
اول 88 ، رقعی ، شومیز
184 ص ، 21000 ریال

 

 

« سلسله‌الذهب » یا اسناد طلایی حدیثی از امام رضا (ع) است که در سفر تاریخی خود به خراسان در منطقه نیشابور بیان فرمودند . این حدیث نزد شیعیان جایگاه ویژه ای دارد اما از آنجا که منطقه‌نیشابور در قرن سوم و چهارم هجری زادگاه دانشمندان اهل سنت بوده است ،‌اسناد ثبت شده این حدیث در کتب عامه نیز به فراوانی وجود دارد .کتاب حاضر کوشیده است که اسناد حدیث معروف سلسله‌ الذهب را – که به حدیث حِصْن نیز معروف است –از منابع اهل سنت مورد بررسی قرار دهد . فصل اول از کتاب به تفکیک قرون مختلف ،‌اسناد راویان این حدیث ،‌ طُرُق آن ،‌و نظرات علمای برجسته‌ اهل سنت را در مورد حدیث و اسناد آن بیان می نماید .در فصل دوم به بررسی اسناد حدیث «ایمان » پرداخته شده است که به نقل برخی از راویان ،‌امام رضا (ع) آن را نیز با سلسله اسناد مشابه با حدیث حصن ، در نیشابور بیان فرمودند.طرق این دو حدیث منحصر به ابوصلت هروی است لذا برخی برای مخدوش کردن احادیث مذکور ،‌سعی کرده اند که در اعتبار ابوصلت خدشه وارد کنند ،‌لذا فصل سوم کتاب به جایگاه ابوصلت در روایات اهل سنت اختصاص داده شده و درستی و صحت اعتبار او را تثبیت می کند . تمامی مطالب کتاب با تکیه بر آثار معتبر نزد اهل سنت تکیه شده است .
بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها: