رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سخن مدیر: فاطمیه ۱۴۴۰
6 بهمن 1397
کانون برهان از روز تاسیس خود دو مناسبت غدیر و فاطمیه را به صورت ویژه ای پاس داشته است . غدیر نمایه تکمیل دین است و فاطمیه چراغ راه دینداری . تاریخ مملو از تلاش ها و زحمات فراوان آشکار و پنهانی است که برای ماندگاری این دو رویداد بزرگ اعتقادی از طرف محبین اهل بیت(ع) انجام شده اند و بر هر شیعه و محب اهل بیت(ع) فرض است که عزم را جزم نموده و گام در راه خدمت به اهل بیت (ع) با محوریت این دو مناسبت نهد . کانون نیز سعی می کند جزو این مجاهدین باشد.متن کامل را بخوانید

کانون برهان » معرفی کتاب » موسی بن جعفر (ع) امام کاظم
›› موسی بن جعفر (ع) امام کاظم
13 اردیبهشت 1395 | موضوع: معرفی کتاب | 947 بازدید | 0 دیدگاه

موسی بن جعفر (ع) امام کاظم

مرضیه محمد زاده
اول / ۱٠۱۶ ص / شومیز
450.000 ریال
موسی بن جعفر (ع) امام کاظمدکتر مرضیه محمد زاده در ادامه نگارش زندگی نامه جامع چهارده معصوم (علیهم السلامَ)، اثر جدید خود به نام «موسی بن جعفر (علیه السلام) امام کاظم» را توسط انتشارات دلیل ما منتشر کرده است. این کتاب در سه فصل اصلی ارائه شده است. اولین فصل با عنوان زندگانی تاریخی امام کاظم (علیه السلام) بیانگر 17 بخش از زندگی حضرت است؛ که از ولادت ایشان آغاز گشته و نصوص و دلایل امامت را بر می شمارد و سیره عملی و تربتی امام را تبیین می کند. سپس سیره حضرت کاظم (علیه السلام) در سلوک با مردم و بردگان و در محیط خانواده را به تصویر کشیده است. از سوی دیگر به ارتباط های حضرت با شیعیان و حاکمان هم عصر و مبارزات حضرت پرداخته است. بررسی فرقه های دینی موجود در زمان امام کاظم (علیه السلام) و برخورد با تصوف از بخش های دیگر این فصل است. کرامات امام، ماجرای شهادت، وصیت و موقوفات و تاریخچه بارگاه نورانی امام هفتم پایان بخش فصل اول است. دومین فصل نیز در 17 بخش به زندگانی معرفتی امام کاظم (علیه السلام) پرداخته است. اوضاع فرهنگی عصر امام و بررسی اصحاب و روایان احادیث و وجود بحث های عقلانی آغازگر این فصل است. واکاوی عقاید و مناظرات و احتجاجات حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) و نحله های فکری در زمان ایشان از مطالب فصل دوم است. از بخش های این فصل می توان به تبیین علم کلام در زمان امام، مهدویت، احکام، آموزه های اخلاقی، کلمات قصار، پرسش ها و پاسخ ها، نامه های امام، ادعیه و زیارت نامه ها اشاره کرد. بخش های انتهایی فصل دوم بیانگر شخصیت امام در نگاه معصومین (علیهم السلام) و اندیشمندان و ارائه کتابنامه درباره حضرت است. فصل سوم در سه بخش به بیان ادبیات و امام کاظم (علیه السلام) پرداخته است. اشعار منسوب به حضرت و اشعار شاعران عرب و فارس درباره هفتمین امام در این فصل ذکر شده است.بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها: