رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سخن مدیر
20 بهمن 1398
حلقه مفقوده آموزش معارف دینی در جامعه،آموزش این معارف به گروه سنی نوجوان می باشد. این فقدان در خانواده ها با کنارکشیدن والدین از صحنه آموزش و رفع مسئولیت از خود نمودیافته و در فضای آموزشی کشور نیز با عدم به روزرسانی اطلاعات مربیان مربوطه و استفاده از نیروهایی که تایم مطالعاتی آنها کمتر از دانش آموزان است،کاملا آشکارمی باشد.از سوی دیگر مبلیغین مذهبی در سطح محلات از ارتباط با نوجوانان به خاطر تعدد سوالات و یا عدم استعداد در برقرار ارتباط گریزان بوده و سایر مجالس مذهبی موجود نیز راهی غیر از افزایش شعور را درپیش گرفته اند.متن کامل را بخوانید

کانون برهان » معرفی کتاب » گزارش لحظه به لحظه از شهادت امیرالمؤمنین(ع)
›› گزارش لحظه به لحظه از شهادت امیرالمؤمنین(ع)
5 تیر 1395 | موضوع: معرفی کتاب | 896 بازدید | 0 دیدگاه

 گزارش لحظه به لحظه از شهادت امیرالمؤمنین(ع)

محمد رضا انصاری
پنجم / 104 ص / شومیز
40.000 ریال
 گزارش لحظه به لحظه از شهادت امیرالمؤمنین(ع)


این کتاب چهاردهمین مجلد از دوره کتاب های «گزارش لحظه به لحظه از . . . » است که به وقایع صدر اسلام می‌پردازد و در 9 فصل تنظیم شده است . فهرست برخی از مطالب آن عبارتند از : پیشگویی هایی در مورد شهادت علی (ع) از زمان حضرت موسی تا خلافت آن حضرت ، مسیر حرکتی ابن ملجم از یمن برای تبریک خلافت علی (ع) تا حضور در نهروان و ملاقات با قطام و بالاخره پیمان بر قتل وصی پیامبر (ص) ؛ مراحل نقشه قتل از زمان ازدواج با قطام ، چندین ملاقات ابن ملجم با علی (ع) ، اتفاقات روزهای ماه رمضان قبل از شب نوزدهم و ... ، اتفاقات شب نوزدهم از افطار علی (ع) ، مناجات شبانه ، دیدن پیامبر (ص) در خواب ، التماس مرغابی ها ، گفتگو با امام حسن (ع) و ...؛ اجرای نقشه قتل تا دستگیری ابن ملجم ؛ انتقال علی (ع) به منزل و ملاقات های آن حضرت با افراد مختلف ازجمله : اصحاب ، یهودیان ، ابن ملجم ، طبیب و ... ؛ وقایع شب بیستم و شهادت از جمله : سفارش ها و وصایای علی (ع) به امام حسن (ع) و اصحاب ، مطالبی در مورد کربلا ، کفن و دفن و... ؛ و بالاخره فصل نهم که به مراسم غسل و کفن ، خاکسپاری شبانه ، خطبه امام حسن (ع) ، قصاص ابن ملجم و برخی موارد دیگر اشاره دارد . دقت در ذکر تمام وقایع ، توجه به منابع و مدارک مستند تاریخی و روایی ، مسیر داستانی کتاب از آغاز تا انجام، و همچنین استفاده از جملات شیوا و روان ، از ویژگی های کتاب است که شوق مطالعه را برای گروه های سنی جوان و بزرگسال به همراه می‌آورد.بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها: