رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سخن مدیر: فاطمیه ۱۴۴۰
6 بهمن 1397
کانون برهان از روز تاسیس خود دو مناسبت غدیر و فاطمیه را به صورت ویژه ای پاس داشته است . غدیر نمایه تکمیل دین است و فاطمیه چراغ راه دینداری . تاریخ مملو از تلاش ها و زحمات فراوان آشکار و پنهانی است که برای ماندگاری این دو رویداد بزرگ اعتقادی از طرف محبین اهل بیت(ع) انجام شده اند و بر هر شیعه و محب اهل بیت(ع) فرض است که عزم را جزم نموده و گام در راه خدمت به اهل بیت (ع) با محوریت این دو مناسبت نهد . کانون نیز سعی می کند جزو این مجاهدین باشد.متن کامل را بخوانید

کانون برهان » معرفی کتاب » گزارش لحظه به لحظه از شهادت امیرالمؤمنین(ع)
›› گزارش لحظه به لحظه از شهادت امیرالمؤمنین(ع)
5 تیر 1395 | موضوع: معرفی کتاب | 858 بازدید | 0 دیدگاه

 گزارش لحظه به لحظه از شهادت امیرالمؤمنین(ع)

محمد رضا انصاری
پنجم / 104 ص / شومیز
40.000 ریال
 گزارش لحظه به لحظه از شهادت امیرالمؤمنین(ع)


این کتاب چهاردهمین مجلد از دوره کتاب های «گزارش لحظه به لحظه از . . . » است که به وقایع صدر اسلام می‌پردازد و در 9 فصل تنظیم شده است . فهرست برخی از مطالب آن عبارتند از : پیشگویی هایی در مورد شهادت علی (ع) از زمان حضرت موسی تا خلافت آن حضرت ، مسیر حرکتی ابن ملجم از یمن برای تبریک خلافت علی (ع) تا حضور در نهروان و ملاقات با قطام و بالاخره پیمان بر قتل وصی پیامبر (ص) ؛ مراحل نقشه قتل از زمان ازدواج با قطام ، چندین ملاقات ابن ملجم با علی (ع) ، اتفاقات روزهای ماه رمضان قبل از شب نوزدهم و ... ، اتفاقات شب نوزدهم از افطار علی (ع) ، مناجات شبانه ، دیدن پیامبر (ص) در خواب ، التماس مرغابی ها ، گفتگو با امام حسن (ع) و ...؛ اجرای نقشه قتل تا دستگیری ابن ملجم ؛ انتقال علی (ع) به منزل و ملاقات های آن حضرت با افراد مختلف ازجمله : اصحاب ، یهودیان ، ابن ملجم ، طبیب و ... ؛ وقایع شب بیستم و شهادت از جمله : سفارش ها و وصایای علی (ع) به امام حسن (ع) و اصحاب ، مطالبی در مورد کربلا ، کفن و دفن و... ؛ و بالاخره فصل نهم که به مراسم غسل و کفن ، خاکسپاری شبانه ، خطبه امام حسن (ع) ، قصاص ابن ملجم و برخی موارد دیگر اشاره دارد . دقت در ذکر تمام وقایع ، توجه به منابع و مدارک مستند تاریخی و روایی ، مسیر داستانی کتاب از آغاز تا انجام، و همچنین استفاده از جملات شیوا و روان ، از ویژگی های کتاب است که شوق مطالعه را برای گروه های سنی جوان و بزرگسال به همراه می‌آورد.بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها: