رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سال بهت انگیز کرونایی در حال اتمام است
23 اسفند 1399
سال بهت انگیز کرونایی در حال اتمام است.سالی که تمامی فعالین فرهنگی را در شوک فرو برده و فعالیت های فرهنگی مذهبی را به اغما برد.سالی که ماهها طول کشید تا یادبگیریم که چگونه بایستی در فضای غیرحضوری و فضایی مملو از ترس و محدودیت فعالیت کرده و وظایف تبلیغی خویش را عملیاتی نماییم.آن بلایی که کرونا برسر فضای فرهنگی و مذهبی کشور آورد،به این زودی ها جبران نشده و سالها طول خواهد کشید تا به نقطه آغازین کرونا بازگردیم. مثال در باب این ادعا بسیار است و اما هدف دلسردکردن جامعه فرهنگی با بیان این مثال ها نیست.
متن کامل را بخوانید

کانون برهان » وبلاگ » سخن مدیر اسفند 94
›› سخن مدیر اسفند 94
29 اسفند 1394 | موضوع: وبلاگ | 2200 بازدید | 0 دیدگاه

اول سلام .

سال 1394 را در حالی به پایان میرسانیم که نخستین سال فعالیت دوره چهارم هیات مدیره کانون و هفتمین سال فعالیت کانون فرهنگی مردمی برهان ، طبق اهداف آغازین سال ، سال تعامل با نهادهای مردمی و دولت محترم در امر فرهنگ بود .

کانون سال را با بروشور نوروز فاطمی و همکاری با ستاد فاطمیه کشوری و سازمان آموزش و پرورش استان و سازمان روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری تبریز آغاز نموده و مهمان 8000 خانواده گردید . محتوای این بروشور شامل پیشنهادهای دانش آموزان در باب تقارن عید نوروز و ایام فاطمیه بود .

افتتاح کتابفروشی برهان در عید قربان نیزدیگر فعالیت این کانون بود که توانست راه بر کتبی که کمتر در تبریز به نمایش گذاشته می شدند باز کرده و طالبان معارف اهل بیت (ع) را امیدوار به دسترسی سهل و آسان به کتب جدید النشر در باب معارف اهل بیت(ع) نماید . کتابفروشی برهان گامی شد برای ارتباط بیشتر و مستمر کانون با مردم و صد البته با نهادهای مردم نهاد و دولتی برای رشد و تعالی در باب فرهنگ .

جشن غدیر در میانه سال و افتتاحیه سلسله جلسات معارف اهل بیت(ع) نیز رونقی افزون بر فضای مذهبی حاکم بر شهر گردید . کانون برهان با افتتاح سلسله جلسات معارف اهل بیت(ع) در سال 94 در حقیقت ضمن بنیان نهادن جلسه علمی تخصصی در باب معارف اهل بیت(ع) به صورت عمومی ، توانست به صورت مستمر در طول نیمه دوم سال نسبت به برگزاری 6 جلسه عمومی و تخصصی در باب معارف ناب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اقدام نماید . این سلسله جلسات توانست قدمی نو در باب آموزش معارف برداشته و درب علم اهل بیت (ع) را بکوبد . تقارن این جلسات با تشکیل جلسات مختلف از طرف گروه هایی که کتب شعر و دیوان شعرا را سرلوحه کلاسهای درس خود ساخته اند ،خود نشان از هوشمندی تصمیم سازان کانون دارد که با دیدی باز و اندیشه ای ژرف به فرهنگ و مذهب جامعه خویش دل نگران و چاره اندیشند .

تشکیل نمایشگاه های کتب مذهبی در دانشگاه های استان و حوزه های علمیه و مصلی بزرگ شهر تبریز نیز قدمی دیگر از طرف کانون برهان و بخش کتابفروشی آن بود که باعث گردید نشر معارف اهل بیت(ع) در فضاهای مختلف فرهنگی و مذهبی جلوه ای خاص یافته و غیبت از چنین فضاهایی را برنتابد .

انتخاب نماینده هیات مدیره کانون به عنوان عضو و دبیر نهاد جدید التاسیس مدیریت کانون های فرهنگی تبلیغی استان در سازمان تبلیغات اسلامی مهر تاییدی بود بر دیده شدن فعالیت های مستمر کانون برهان در عرصه مذهبی در سطح شهر که مطمئنا با تبادل تجارب کانون با این نهاد ، موفقیت در باب همدلی و تعامل با نهادهای دولتی و مردمی آسانتر میسر خواهد گردید.

مدیریت کانون برهان ضمن قدردانی از اعضای محترم کانون ، بویژه همه عزیزانی که از علم و جسم و مال خویش در راه خدا از طریق برنامه های کانون انفاق نمودند ، حمد و سپاس خویش را نثار خداوند بی همتا و برگزیدگان بی مثالش می نماید که توفیق خدمت به مکتب ثقلین را همچنان در سال 1394 نصیب این کانون نموده است .

شکرالله و شکرا لرسول الله و اهل بیته

مدیریت کانون فرهنگی مردمی برهانبازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها: