رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سال بهت انگیز کرونایی در حال اتمام است
23 اسفند 1399
سال بهت انگیز کرونایی در حال اتمام است.سالی که تمامی فعالین فرهنگی را در شوک فرو برده و فعالیت های فرهنگی مذهبی را به اغما برد.سالی که ماهها طول کشید تا یادبگیریم که چگونه بایستی در فضای غیرحضوری و فضایی مملو از ترس و محدودیت فعالیت کرده و وظایف تبلیغی خویش را عملیاتی نماییم.آن بلایی که کرونا برسر فضای فرهنگی و مذهبی کشور آورد،به این زودی ها جبران نشده و سالها طول خواهد کشید تا به نقطه آغازین کرونا بازگردیم. مثال در باب این ادعا بسیار است و اما هدف دلسردکردن جامعه فرهنگی با بیان این مثال ها نیست.
متن کامل را بخوانید

کانون برهان » وبلاگ » سخن مدیر
›› سخن مدیر
20 بهمن 1398 | موضوع: وبلاگ | 181 بازدید | 0 دیدگاه

حلقه مفقوده آموزش معارف دینی در جامعه،آموزش این معارف به گروه سنی نوجوان می باشد. این فقدان در خانواده ها با کنارکشیدن والدین از صحنه آموزش و رفع مسئولیت از خود نمودیافته و در فضای آموزشی کشور نیز با عدم به روزرسانی اطلاعات مربیان مربوطه و استفاده از نیروهایی که تایم مطالعاتی آنها کمتر از دانش آموزان است،کاملا آشکارمی باشد.از سوی دیگر مبلیغین مذهبی در سطح محلات از ارتباط با نوجوانان به خاطر تعدد سوالات و یا عدم استعداد در برقرار ارتباط گریزان بوده و سایر مجالس مذهبی موجود نیز راهی غیر از افزایش شعور را درپیش گرفته اند.

در چنین اوضاعی،در سالهای گذشته سازمان تبیلغات اسلامی براساس وظایف سازمانی خود نسبت به اعزام مبلغ به مدارس و اجرای دوره های گفتمان دینی اقدام و سعی برآن داشته است که با تزریق انرژی های بیرون از سیستم آموزش وپرورش، نسبت به ارتقای معرفت دینی آینده سازان کشور اقدام نمایدکه متاسفانه این شیوه به خاطر انحصار و عدم بهره گیری کامل از توانمندی های موجود نتایج مثبت بسیار اندکی در پی داشت.لیکن در مدیریت جدید سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی با استفاده از قاعده برون سپاری،گفتمان های دینی مدارس به کانون های فعال وتوانمندی سپرده شده اند که علاوه بر توانایی لازم،دارای انگیزه و انرژی کافی برای این امرنیز می باشند.

کانون فرهنگی تبلیغی برهان به عنوان یکی از معدود کانون های سطح استان که ارتباط بسیار فعالی با نظام آموزشی کشور نیز دارد،در سیستم جدید به عنوان مسئول گفتمان های دینی در ناحیه یک آموزش و پرورش شهر تبریز انتخاب شده است که بی شک وسیع ترین و پرجمعیت ترین ناحیه آموزشی می باشد. در این عرصه جدید تلاش برای معرفت افزایی نسل آینده جامعه ،این کانون باردیگر با تکیه بر لزوم آموزش اعتقادات و معارف ناب دینی در کنار اخلاق و عبادات ،قدم در راه گذاشته و امید دارد که سربلند از این آزمون جدید به درآید.

توکل برخدای حی و قیوم.بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها: