رسول اکرم (ص): مورد نفرین است هر کس پس از من به فاطمه علیها السلام دخترم ستم کند و حقش را غصب نماید و او را بکشد (بحار،ج 73،ص 354)

›› سخن مدیر
20 بهمن 1398
حلقه مفقوده آموزش معارف دینی در جامعه،آموزش این معارف به گروه سنی نوجوان می باشد. این فقدان در خانواده ها با کنارکشیدن والدین از صحنه آموزش و رفع مسئولیت از خود نمودیافته و در فضای آموزشی کشور نیز با عدم به روزرسانی اطلاعات مربیان مربوطه و استفاده از نیروهایی که تایم مطالعاتی آنها کمتر از دانش آموزان است،کاملا آشکارمی باشد.از سوی دیگر مبلیغین مذهبی در سطح محلات از ارتباط با نوجوانان به خاطر تعدد سوالات و یا عدم استعداد در برقرار ارتباط گریزان بوده و سایر مجالس مذهبی موجود نیز راهی غیر از افزایش شعور را درپیش گرفته اند.متن کامل را بخوانید

کانون برهان » وبلاگ » سلام بر ماه رمضان
›› سلام بر ماه رمضان
21 مرداد 1389 | موضوع: وبلاگ | 3310 بازدید | 0 دیدگاه

سلام بر ماه رمضان ، ماه نزول قرآن ، ماه نمود اخلاص و بندگی .
شکر که نعمت عظیمی برما رونمایاند و میهمانی خداوند بی همتا را مهمان گشتیم.
شکر که دهان از خوردن منع نمودیم ، چشم و گوش از دیدن محرمات فروبستیم، زبان را از دروغ و بهتان و غیبت و زیاده گویی به بند کشیدیم و لباس تقوا برتن کرده بر ماهی عظیم وارد شدیم ، ماه میهمانی خداوند .
خوشا به حال مهمانان خاص الهی، همانان که نه فقط در ظاهر روزه دارند که باطن خویش را نیز به روزه فراخوانده ، دل رمنده خویش را به بند بندگی درآورده اند .
همانان که از دربند بودن شیاطین خرسند بوده و خود کلید بازکردن بند ها را به بند کشیده اند .
همانان که نفس خویش را در این ماه به تشریح برده و از معایب و مشکلات آن به خدا پناهنده گشته اند ، تا میزبان این میهمانی عظیم لطفی نماید و امراض روحی و نفسانی شان را درمان نماید .
خدایا پناه می بریم به درگاهت از دست نفس اماره ، از دست نفس سرکش خویش، به امید آنکه تو خود طبیب نفسمان گردیده و آلودگی های روحیمان را زایل فرمایی . آمین.
بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.

دیدگاه‌ها: